Nereye gidiyor bu dedeler?
Belediye ve demiryollarına ilişkin kent içi toplu taşıma araçlarından indirimli ya da fiyatsız yararlanan 60 ve 65 yaş üstü vatandaşların mesai yoğunluğunun yaşandığı sabah ve akşam saatlerinde bilet parası ödemelerini mecburî hale sokacak yeni bir yasa geleceği argümanı toplumsal medyaya bomba üzere düştü.
Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine nazaran, AK Parti tarafından hazırlanan ve emlak vergilerine, suya, etraf paklık vergisine, konut sigortasına ve Motorlu Taşıtlar Vergisi'ne çeşitli oranlarda artırım yapılmasını öngören taslakla birlikte 60 yaş üstü vatandaşların kent içi seyahatlerine yönelik yeni düzenleme geliyor. Buna nazaran mesai başlangıç ve bitiş saatlerine yakın saatlerde 60 ve 65 yaş üstü vatandaşlar bu araçlara indirimli ya da fiyatsız binemeyecek. Bu araçları zarurî olarak kullanmaları gerektiğinde ise 'tam bilet' parası ödeyecekler.
Taslağın toplumsal medyaya düşmesiyle birlikte reaksiyonlar de gecikmedi elbette…
Çünkü beşerler mesai saatlerinin çıkışında ya da öğrenciler sabahları okula giderken yaşlılara yer vermekten sıkılmışlardı.
Haberin heyecanıyla paylaşım yapanları sizler için derledik…
1.
twitter.com
2.
twitter.com
3.
twitter.com
4.
twitter.com
5.
twitter.com
6.
twitter.com
7.
twitter.com
8.
twitter.com
9.
twitter.com
10.
twitter.com
11.
twitter.com
12.
twitter.com
13.
twitter.com
14.
twitter.com
15.
twitter.com
Bu haklı isyanı da buraya bırakalım… Siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz?